Tento kurz je určen pro studenty od 8. třídy základní školy až po střední školu, kteří již dosáhli úrovně B1 nebo se k ní velmi přibližují. Je vhodný pro studenty, kteří chtějí svou angličtinu dále rozvíjet, získat větší jistotu v komunikaci a připravit se na zkoušku Cambridge B1 Preliminary for Schools.
Výuka je vedena kombinací českého lektora a rodilého mluvčího, což studentům umožňuje systematicky rozvíjet všechny jazykové dovednosti a zároveň pravidelně pracovat s autentickou angličtinou.
Co od kurzu očekávat?
Kurz se zaměřuje na všechny aspekty anglického jazyka – čtení (Reading), poslech (Listening), mluvení (Speaking), psaní (Writing) a gramatiku (Grammar). Důraz klademe na praktické používání jazyka, schopnost samostatně komunikovat a vyjadřovat vlastní názory v běžných i studijních situacích.
Studenti pracují s náročnějšími texty a poslechy, diskutují o aktuálních tématech, rozšiřují si slovní zásobu a učí se používat složitější gramatické struktury. Součástí výuky je také průběžná příprava na jednotlivé části zkoušky Cambridge B1 Preliminary for Schools.
Jak výuka probíhá?
Ačkoliv je výuka vedena v angličtině, je pravidelně prokládána aktivitami ve dvojicích a skupinách, diskusemi, prezentacemi a komunikačními úkoly, které studenty vedou k aktivnímu používání jazyka.
Studenti pracují s autentickými texty, videi a nahrávkami, rozvíjejí schopnost argumentace, prezentace vlastních názorů a samostatného písemného projevu. Díky kombinaci českého lektora a rodilého mluvčího si upevňují gramatickou přesnost, rozšiřují slovní zásobu a získávají větší plynulost při komunikaci.
Cílem kurzu je úspěšně připravit studenty na zkoušku Cambridge B1 Preliminary for Schools, která představuje důležitý milník na cestě k vyšším jazykovým úrovním a mezinárodně uznávaným certifikátům.
Na čem stavíme?
Ve školním roce 2025/2026 jsme pracovali s učebnicí Prepare! 5 a dostali jsme se přibližně do Unit 6.
Zvládnutá slovní zásoba:
Personal development and relationships – personality, communication and social situations
Lifestyle and wellbeing – healthy living, habits and personal choices
Education and future plans – school, studying and future careers
Travel and experiences – travelling, holidays and cultural experiences
Technology and modern life – technology, social media and communication
Environment and the world around us – environmental issues and global topics
Entertainment and culture – films, books, music and media
Work and everyday life – jobs, responsibilities and everyday situations
Zvládnutá gramatika:
Present Simple, Present Continuous and Present Perfect
Past Simple and Past Continuous
Present Perfect vs Past Simple
Future forms (will, going to, present continuous for future)
First and Second Conditional
Modal verbs (must, have to, should, might, could)
Comparative and superlative structures
Verb patterns (verb + infinitive / verb + -ing)
Relative clauses
Passive voice (introduction)
Phrasal verbs and common collocations
Linking words and discourse markers
Zkušenost s písemným projevem (Writing):
– informal email
– article
– story
– review
– opinion essay
Od září budeme na učebnici navazovat. První týdny však tradičně věnujeme opakování a upevnění klíčové gramatiky, slovní zásoby a zkouškových dovedností, aby studenti mohli plynule pokračovat v přípravě na úspěšné složení zkoušky B1 Preliminary for Schools.
Tento kurz bude veden především osobně, ale jako bonus se můžete vždy na výuku přihlásit online. Ať už z jakéhokoliv důvodu nemůžete dorazit, o výuku nepřijdete.