Celý archiv

ZÁJEZD DO ANGLIE


18. - 23.3.2012


UBYTOVÁNÍ V RODINÁCH


BOHATÝ PROGRAM

         LONDÝN, OXFORD A OKOLÍ

                                  6 dnů / 3 noci


PROGRAM :

1. den        - odjezd z ČR, tranzit SRN, Belgie, Francie

2. den        - v ranních hodinách přeprava trajektem do Velké Británie

Oxford - sídlo nejstarší univerzity v zemích používající angličtinu, pěší okruh kolem nejstarších kolejí, univerzitního kostela, knihovny, čítárny, promoční síně a dalších historických památek, možnost návštěvy jedné z univerzitních kolejí - New College, kde se natáčel film Harry Potter, výstup na věž kostela St. Mary´s Church, odkud je krásný výhled na město i okolí nebo návštěva nejstarší botanické zahrady v Británii či přírodovědné muzeum,

- večer setkání s hostitelskými rodinami, ubytování, večeře

3. den        Bath - jedno z nejkrásnějších měst ve Velké Británii (světové kulturní dědictví pod ochranou UNESCO), lázeňské město, římské památky, georgiánská architektura

Roman Bath - prohlídka bývalých římských lázní, procházka kolem lázeňských budov a opatství na náměstí The Circus a Royal Crescent s georgiánskými domy

Salisbury - hlavní město hrabství Wiltshire, zachované středověké památky, jedna z nejkrásnějších gotických katedrál s nejvyšší věží v Anglii, dochované hrázděné domy

Stonehenge - jedno z nejnavštěvovanějších prehistorických míst na světě, megalitický kruh z obřích kamenných kvádrů

- večer setkání s hostitelskými rodinami, ubytování, večeře

4. den        Stratford upon Avon - malebné historické městečko, rodiště Williama Shakespeara, hrázděné domy ze 16. a 17. stol., památky na slavného rodáka, návštěva jeho rodného domku, procházka městem. Možnost návštěvy Motýlí farmy – největší anglický motýlí ráj, objevte mnoho z nejkrásnějších světových motýlů v exotickém prostředí tropických květů s vodopády a rybami naplněnými bazény. Naleznete zde i největší sbírku živého hmyzu v Evropě, pozorujte fascinující a neobyčejné brouky, kudlanky, obří stonožky, šneky, krabi, pavouky a další.

                 Cotswolds - romantický kraj středověkých kamenných vesniček, vápencová kopcovitá krajina s pastvinami, návštěva rázovitého městčka Bourton on the Water unikátní architektura – domy ze zlatohnědého kamene se střechami z kamenných tašek

Blenheim Palace – úchvatné zahrady, rodiště sira Winstona Churchila

- večer setkání s hostitelskými rodinami, ubytování, večeře

5. den        celodenní Londýn – prohlídku můžeme začít jízdou na London Eye (135 m vysoké ruské kolo, odkud je nádherný výhled na celý Londýn), dále pak přes Westminster Bridge k budovám Parlamentu (Big Ben, Westminster Tower) a Westmister Abbey (místo korunovací a odpočinku britských panovníků, místo svatby prince Williama a Kate), přes vládní čtvrť White Hall kolem Downing Street (oficiální rezidence britského ministerského předsedy), přes Horse Guard Parade a St. James´s Park k Buckinghamskému paláci (oficiální sídlo britského panovníka). Trasa pokračuje přes náměstí Trafalgar Square s pomníkem admirála Nelsona a Národní galerií (obrazy např. od Raffaela či Rembrandta), dále pak přes Piccadilly Circus se sochou Erose,na Leicester Square (na zemi otisky dlaní známých herců, socha Ch. Chaplina), Čínská čtvrť (příp. Soho) a Covent Gardens (kejklíři, klauni, hudebníci). Večer projížďka lodí po Temži.

- ve večerních hodinách odjezd z Londýna, přeprava trajektem

6. den        - návrat přes Francii, Belgii, SRN, příjezd do ČR


CENA:     6.990,- Kč / student mladší 18ti let

                7.100,- Kč / student starší 18ti let


Cena je platná při počtu min. 50 platících účastníků.


CENA ZAHRNUJE: Dopravu zahraničním busem s klimatizací a WC, trajekt, 3 noci ubytování v hostitelských rodinách

s plnou penzí, průvodce, kompletní pojištění včetně léčebných výloh v zahraničí a pojištění proti STORNU zájezdu, barevná mapa Londýna.


CENA NEZAHRNUJE: Vstupné a kapesné v GBP, drobná EUR (tranzit))


JŠ JILL pořádá zájezd ve spolupráci s Cestovní kanceláří KRISTOF, s. r. o. (Moskevská 28, 460 01  Liberec 1)